English Deutsch

dentální hygiena v naší samostatné ordinaci :
Dentální hygiena se zabývá prevencí a konzervativní léčbou nejčastějších onemocnění tkání dutiny ústní u dospělých i dětí.
Jedná se o zánět dásní, parodontózu a zubní kaz, zubní eroze, citlivost zubů, zápach z úst, skřípání zubů (bruxismus, bruxománie). Zabývá se také estetickou stránkou zubů jako je bělení, leštění výplní atd.

Dentální hygienistka instruuje klienty ke správné a efektivní péči, aby předešli problémům a zachovali si tak funkční chrup po celý život.
Je důležité vědět, že ani kvalitně odvedená práce hygienistky bez následné spolupráce klienta nebude mít dlouhodobě pozitivní výsledky - klient by se měl proto řídit jejími doporučeními.Nejčastější problémy, které dentální hygiena řeší:


Vstupní návštěva na dentální hygieně
Při první návštěvě vyšetříme dutinu ústní, parodont, zuby a probereme vaše návyky i anamnézu (formou dotazníku), která obsahuje všechny důležité informace o nemocech, alergiích či lécích.
Na základě vyšetření navrhneme další postup, léčbu, a vysvětlíme příčiny vzniku daného problému.
Ošetření probíhá velmi šetrně a jemně, abychom minimalizovali jakékoliv nepříjemné pocity. Pokud však si přejete znecitlivění dásní, je možné aplikovat jak povrchovou, tak lokální anestezii. Po ošetření doporučíme pomůcky ústní hygieny ideální přesně pro vás a naučíme vás je používat.

Kontrolní návštěva
Po vstupní návštěvě by měla následovat kontrolní návštěva, kdy zhodnotíme stav ošetřených tkání, spolupráci klienta v rámci domácí péče, případně zopakujeme předchozí ošetření a upravíme výběr pomůcek ústní hygieny.

Dentální hygiena u dětí
Ke správné péči o dutinu ústní je nutné vést již děti, protože návyky si s sebou ponesou do života. Pokud budou vědět, jak si čistit zuby a proč, vyhnou se v budoucnu nepříjemným zážitkům v zubní ordinaci.
Instruktáž čištění doporučujeme u dětí od cca 5 let. Obarvíme jim zuby speciálním roztokem tak, aby viděly, kde jsou vyčištěné správně a kde ne. Následně odstraníme případný plak leštěním a zuby potřeme pečujícím krémem s obsahem vápníku. U dětí s fixními rovnátky je plak odstraňován pískováním (AirFlow) nejjemnějším práškem. Ošetření není nijak nepříjemné. Děti mají možnost vše sledovat v zrcátku.

Dentální hygiena u klientů s fixními rovnátky
Pokud máte fixní aparátek, pro ošetření na dentální hygieně to rozhodně není žádná překážka.
Naopak je nutné, aby osoby s takovýmto aparátkem chodily pravidelně na hygienu a vyhnuly se tak problémům s dásněmi a zubnímu kazu v oblasti nalepených částí strojku. Nedostatečná ústní hygiena je nezřídka důvodem pro ukončení ortodontické léčby. Pro odstranění plaku používáme metodu pískování (AirFlow), díky které je možné ošetřovat i těžce dostupná místa.ordinační dobaceníkObjednávejte se prosím na telefonním čísle:
721 133 991
nebo
objednacím formulářemDěkujeme,
že nám včas zavoláte nebo alespoň zašlete SMS, pokud se nemůžete dostavit na objednaný termín.
Neprodlužuje se tak zbytečně naše objednací doba.Žádáme klienty,
kteří jsou nachlazení, mají opar, chřipku, rýmu, virózu či jiné přenosné onemocnění,
aby svůj termín ošetření předem zrušili a objednali se, až budou zcela zdraví.

Pomáháte tak předcházet šíření infekčních nemocí na jiné klienty a ošetřující personál.
Nemocní, kteří dorazí na ošetření, budou přeobjednáni.
Děkujeme.